A mai trecut o săptămână fiind în carantină, am mai adunat 50+ de știri pozitive doar în această săptămână. Iată ce am găsit de la ultimul spread some good news:
- O galerie foto cu familia regală a Marii Britanii, mai exact Kate, prinților Louis și George și Prințesei Charlotte.
Descoperă povești gastronomice prin abonare la newsletterul
UMAMI Moments
- Un cârd de flamingo roz s-a întors în Albania. Un spectacol superb al naturii.
- De asemenea, un grup de dugongi a fost văzut în Thailanda, o țară care din știrile internaționale pare că respiră cel mai mult și natura își reia viața, bucurându-se de lipsa turiștilor.
- Papa Francis trimite la Suceava măști, combinezoane și alte materiale sanitare necesare luptei împotriva coronavirus.
- 5 mai devine Ziua Generozității și o serie de programe vor fi disponibile pentru public.
- TripAdvisor a lansat Hotels for Health, conectând guverne și personal medical care are nevoie de spații de cazare.
- Poate vreți să vă plimbați la New York. În Times Square, există o cameră video cu live stream. Coooooool.
- Un articol amplu despre viitorul Airbnb.
- Încă un challenge din zona artelor frumoase: #creepiestobjects
- Ieri a fost World Books Day, așadar și mai multă inspirație via Lonely Planet despre cum poți celebra plăcerea de a citi cărți.
- Cum vor arăta parcurile în viitor, având în vedere impunerea obligatorie de distanțare socială? Lonely Planet are câteva idei.
- Pasta lovers? Niște bunicuțe din Italia ne învață câteva secrete. Bonus, o bunicuță de 84 de ani care face live stream despre gătit acasă.
- O listă de 80 de lucruri de făcut acasă de la Time Out. OMG, câte idei faine.
- Poate vă întrebați cum o să arate mersul la plajă vara asta.
Instagram inspiration:
Hai că se poate să vedem și lucrurile din jumătatea plină a paharului în vremuri de izolare cu stiri pozitive. Am mai povestit despre tot felul de zâmbete și stiri pozitive în această perioadă și le găsiți pe toate în categoria GoodNews.